Děti z vizovické Janovy hory dostaly prázdninový dárek: Oranžové hřiště

Typ: ostatní
Děti z vizovické Janovy hory dostaly prázdninový dárek: Oranžové hřiště 2Dárek, na který se těšili už několik let, dostali obyvatelé vizovického sídliště Janova hora. Doslova za humny sídliště, kde dosud nebylo příliš možností k využívání volného času, jim město postavilo moderní víceúčelové hřiště na několik druhů sportů.

Využívat ho ale budou také děti ze školy i dospělí z celého města, věří radní, kteří na vybudování takzvaného Oranžového hřiště získali 800 tisíc korun od Nadace ČEZ, další bezmála dva miliony uhradilo město.

Obyvatelé sídliště Janova hora, kde žije se svými rodinami více než stovka dětí, už dlouho o vznik hřiště usilovali, menší prostory pro zábavu dětí si už dříve zařídili svépomocí.

„Areál je jedinečný nejen v tom, že na jednom místě nabízí zázemí například pro nohejbal, volejbal, tenis, streetball či malou kopanou, ale především díky povrchu, který se v zimních měsících může proměnit na kluziště. Podobná multifunkční plocha nemá ve Vizovicích a okolí obdoby,“ řekla starostka Silvie Dolanská.

„Multifunkční hřiště patří mezi ta nejoblíbenější vůbec. Je moc dobře, že i v menších městech myslí na sportovní vyžití dětí v době školní výuky i na aktivní způsob trávení volného času,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Grantový program Oranžové hřiště pomáhá financovat výstavbu a rekonstrukci dětských a sportovních hřišť od roku 2003. Vedle tradičních vznikají i nové typy hřišť, například sportoviště s fitness prvky pro seniory nebo workoutová hřiště. Celkem podpořila Nadace ČEZ vznik již přes 500 Oranžových hřišť v celé České republice.

Kontakt:

Vladislav Sobol