Účinkující v Domě kultury Vizovice budou mít nové zázemí

Typ: Zprávy z radnice
Vestibul DKInformace o rekonstrukci domu kultury.

Účinkující, kteří přijedou do Domu kultury Vizovice, se už za několik týdnů mohou těšit na nové zázemí. To stávající bylo původní, tedy 35 let staré a už dávno nevyhovovalo moderním požadavkům. Rekonstrukce šaten a jejich sociálního zařízení je jednou z dalších etap oprav tohoto významného kulturní stánku ve městě.

Dům kultury letos oslaví 35 let. Na konci loňského roku radnice zkolaudovala opravy vzduchotechniky. Nechala taky vyměnit okna a dveře a doplnila okna do knihovny, kde byly původně jednotky vzduchotechniky, které zabraly dvě nevelké místnosti. Kvůli nefunkční vzduchotechnice byl dlouhé dva roky uzavřený velký sál. Práce, které sice na první pohled nejsou vidět, nicméně bez nichž by kulturní dům nemohl naplnit své hlavní poslání, vyšly na 8,5 milionu korun. Ještě předtím radnice zrekonstruovala část prostor pro Městskou knihovnu Josefa Čižmáře. Ta do té doby sídlila v nevyhovujících prostorech předzámčí.

„Postupně se snažíme tento dům, který neodmyslitelně k Vizovicím patří, oblékat do moderního kabátu. Co se šaten pro účinkující týká, v původním projektu, podle kterého se dům kultury stavěl, byly jen dvě menší šatny. Již v počátku fungování domu kultury se třetí šatna vytvořila v prostoru, který byl podle projektu určen jako sklad k ukládání stolů a židlí ze sálu. Vyprojektované dvě malé šatny totiž kapacitně nestačily,“ uvedla místostarostka Alena Hanáková.

Kromě celkové modernizace šaten, z nichž jednu bude možné ještě rozdělit, se změní i dispozice ve společné chodbě, kde budou dvě nové sprchy i toalety. Chybět nebude ani nové osvětlení, podhledy a další nezbytné zázemí pro vystupující i personál domu kultury. V současné době jsou hotové stavební úpravy, dokončují se elektrické rozvody a instalatérské práce, poté přijdou na řadu obklady. V březnu budou šatny ještě vybaveny novým moderním nábytkem.

Tím ale rozhodně práce na modernizaci pětatřicet let staré budovy nekončí. Předpokládá se, že ještě letos přijdou na řadu například toalety v kavárně a foyer. Do dalšího roku se připravuje i rekonstrukce ozvučení a osvětlení velkého sálu.

O tom, že je Dům kultury Vizovice důležitým kulturním stánkem města, svědčí i to, že jej stále častěji navštěvují hvězdy známé nejen v České republice. Na začátku ledna tady vystoupila v současnosti nejlepší slovenská vokální kapela Fragile. Ta je specifická tím, že zpívá bez hudebního doprovodu, tedy a capella. V roce 2014 získala slovenskou cenu OTO. V říjnu, přesně 21., v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa, tady vystoupí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.

Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 30. 1. 2018