Oprava chodníků na sídlišti Růžová

Chodníky na sídlišti Růžová jsou přímo komunikačně propojeny s centrem města, konkrétně s Masarykovým náměstím, ulicí Růžovou a nedávno upraveným prostranstvím na ulici Pardubské.

V prostoru sídliště se nachází 4 základní větve chodníků s přístupovými chodníky k jednotlivým vstupům do bytových domů. Celková délka všech chodníků je 441 m, stávající povrch byl z asfaltového betonu. V rámci stavby byla provedena celková obnova chodníků, tj. výměna obrubníků, rozebrání stávajících chodníků, nová konstrukce chodníků s úpravou pláně a nový povrch z betonové zámkové dlažby. Součástí stavby byly i zpevněné plochy pro kontejnery na odpad a hrací plochy. Zpevněné plochy na kontejnery mají povrch z betonové zámkové dlažby a jsou ohraničeny nízkými gabionovými zídkami. U hracích ploch byly stávající a zničené povrchy z litého asfaltu vybourány a nahrazeny pružným a bezpečným povrchem z pryžových desek. Investice přišla na 3,4 mil. Kč.