Dům dětí a mládeže Zvonek dostává nový kabát

Typ: ostatní
Dům dětí a mládeže Zvonek dostává nový kabát 1Dlouho očekávanou a tolik potřebnou rekonstrukcí prochází budova Domu dětí a mládeže Zvonek. Hotové jsou už rozvody elektroinstalace, zapravení vnitřních omítek i vymalované jednotlivé místnosti. V současné době stavbaři desítky let starý objekt zateplují. Celková investice přijde na 1,088 milionu korun; město ji uhradí ze svého rozpočtu.

Dlouho očekávanou a tolik potřebnou rekonstrukcí prochází budova Domu dětí a mládeže Zvonek. Hotové jsou už rozvody elektroinstalace, zapravení vnitřních omítek i vymalované jednotlivé místnosti. V současné době stavbaři desítky let starý objekt zateplují. Celková investice přijde na 1,088 milionu korun; město ji uhradí ze svého rozpočtu. Další desítky tisíc korun investuje DDM Zvonek do rekonstrukce šaten a podlah.

V budově je kromě střechy, eurooken a rozvodů vody všechno původní. Výměna elektroinstalace tak byla už nezbytná. Dělníci vyměnili hliníkové dráty za měděné, instalovali nouzové osvětlení, vyměnili stará světla za nová LED a nové zářivky. „Dojde tak k úspoře elektrické energie, a především pak k tolik potřebnému daleko lepšímu osvětlení dílen a heren v zimním období,“ uvedla starostka Vizovic Silvie Dolanská. Tato část rekonstrukce stála městskou kasu 218.000 Kč. Po výměně elektroinstalace došlo na zapravení omítek a vymalování.

V současné době stavbaři budovu zateplují. I od této investice si radnice slibuje úsporu nákladů na provoz domu dětí a mládeže. Tato část rekonstrukce přijde město na 870.000 Kč. Hotovo by mělo být do 22. října 2018.

„Do konce roku ještě dojde na výměnu podlah v suterénu budovy, tedy v dílně keramiky a šatnách pro děti navštěvující kroužky a tábory. Do nich počítáme i s nákupem nového nábytku. Tyto investice jdou za domem dětí a dohromady přijdou na 98.500 bez DPH,“ doplnil ředitel DDM Zvonek Martin Malina.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 9. 8. 2018