Dům kultury bude mít vlastní edukativní místnosti

Typ: Zprávy z radnice | ostatní
Dům kultury bude mít vlastní edukativní místnosti 1Dům kultury Vizovice vstoupil do další etapy rekonstrukce. Tentokrát získá dvě místnosti pro vzdělávací činnost, jako je například výuka angličtiny, klavíru či autoškoly.

Doteď se tyto aktivity musely konat v nedaleké budově hasičské zbrojnice. Investice přijde městskou kasu na zhruba 300.000 korun.

Stavbaři změnili dispozice dvou stávajících místností, které dřív sloužily jako zkušebna skupiny Fleret a skladovací prostory. Vše by mělo být hotové do konce září tak, aby kurzy, které začínají v říjnu, se mohly konat již v novém. „Místnosti budou zatím vybavené starým nábytkem. Předpokládáme ale, že by se příštím rok mohlo koupit vybavení nové,“ řekla místostarosta Vizovic Alena Hanáková.

A investice má ještě jednu nezanedbatelnou výhodu. Díky změně dispozic návštěvníci už nebudou muset do zázemí domu kultury vstupovat jen otevřenou bránou, ale budou moci využít i nově vybudované dveře.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková
Tel.: 731132162