Obyvatelé Razova se dočkali vodovodu

Typ: Zprávy z radnice | ostatní
Obyvatelé Razova se dočkali vodovodu 1Stavbaři dokončili doplnění vodovodu ve vizovické části Razov. Investice přišla na 491.000 korun.

V současné době probíhají tlakové zkoušky a rozbory vody. Po kolaudaci této části vodovodního řadu obyvatelé mohou začít vyřizovat své přípojky.

„S ohledem na křížení vodovodu s železniční tratí šlo o trochu náročnější stavbu. V místě, kde ke křížení dochází, dělníci vodovod nekopali, ale protláčeli tak, aby trať zatížili co možná nejméně,“ popsala starostka Vizovic Silvie Dolanská.

Vodovod o délce 124 metrů má pro místní velký význam. Díky němu se už nemusí spoléhat jen na vlastní studny. „Především v dnešní době, kdy období sucha přichází dřív a trvá déle a déle, je stálá dodávka vody pro občany velmi důležitá,“ podotkla starostka.

Vodovod chybí i v jiných částech Vizovic. Pouze na vlastní zdroj vody jsou zatím odkázáni třeba občané v Chrastěšově.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková
Tel.: 731132162