Oprava částečně uzavřených hlavních schodů k ZŠ vyjde na miliony

Typ: Zprávy z radnice | ostatní
Oprava částečně uzavřených hlavních schodů k ZŠ vyjde na miliony 1Vizovická radnice vypíše veřejnou zakázku na opravu hlavního přístupového schodiště k budově základní školy. Momentálně je částečně uzavřené, vstup na něj je nebezpečný. Odhadované náklady na jeho opravu činí tři miliony korun.

Město chtělo opravit schody ještě letos. Nicméně firma, která zakázku vyhrála, od ní nakonec odstoupila. „Pak do toho zasáhl školní rok a počasí. Proto jsme se rozhodli vypsat novou soutěž tak, aby se schody opravovaly příští rok v létě, kdy jsou prázdniny a provoz je minimální,“ popsala místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Ve Vizovicích to nejsou jediné schody, které je nutné opravit. V havarijním stavu je také přístupové schodiště do domu kultury. Město jej hodlá opravit také v příštím roce. Investice přijde na zhruba 1,5 milionu korun.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 19. 12. 2018