Osmý ročník vizovické soutěže o nejlepší kyselici ovládli muži

Typ: Zprávy z radnice | ostatní
Osmý ročník vizovické soutěže o nejlepší kyselici ovládli muži 1Nejlepší kyselici ve Vizovicích a okolí vaří Petr Chlud, který ve vizovické soutěži o nejlepší kyselici získal první cenu od odborné poroty, a Tomáš Votroubek, jehož kyselice nejvíc ze všech vzorků chutnala návštěvníkům, a navíc odborná porota jeho polévku ocenila druhým místem.

„Je to rodinný recept, který jsem si ale trochu upravil. Četl jsem různé recepty a od každého jsem si něco vzal a přidal do toho rodinného tak, aby chutě ladily a lahodily,“ prozradil Tomáš Votroubek. Do soutěže se přihlásil poprvé poté, co se jí loni zúčastnil jen jako návštěvník. „Vaření mě baví. A myslím, že mi i jde, tak jsem chtěl získat srovnání. A k mému překvapení to vyšlo na výbornou,“ smál se.

Soutěž o nejlepší kyselici se v Domě kultury Vizovice uskutečnila letos už poosmé. Porota i veřejnost tentokrát hodnotila 25 vzorků. Do soutěže se přihlásili kuchaři i kuchařky z Vizovic, Slušovic, Valašské Polanky, Liptálu či Vítové. Ceny od společnosti Tescoma získali první tři soutěžící v obou kategoriích. Třetí nejvyšší počet bodů od odborné poroty získala Zuzana Poláchová. Veřejnost ocenila na druhém místě Taťánu Lakomou, třetí příčku obsadil Ivo Smilek.

Oku i chuťovým buňkám lahodící soutěžní klání doplnila přehlídka gajdošškých kapel. Vystoupili Chlapi z Kašavy, Mladí gajdoši z Kašavy, Pavel Popelka, Gajdošská muzika Josefa Černíka, ženy z Tečovic, Petr Sovják a Štabarc z Tečovic.

Soutěž zároveň zahájila tradiční výstavu Šikovné ruce občanů Vizovic. Výstavní prostory informačního centra v domě kultury zdobí například výrobky z PET lahví, vizovické pečivo, malované obrazy, ručně šité panenky, kovářské práce, kraslice, výrobky z drátu či háčkované vánoční ozdoby na živém stromku. Zájemci si ji mohou prohlédnout až do konce února.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 4. 2. 2019