Typ: Zprávy z radnice | Technické služby města
Pasport hřbitova funguje. Informace o historii hrobových míst lidé mohou stále doplňovat 1Ve Vizovicích začal fungovat pasport hřbitova. Lidé jej najdou na nových webových stránkách technických služeb www.tsmvizovice.cz. Cílem je zpřehlednit orientaci na pietním místě nejen pozůstalým a návštěvníkům, ale především pracovníkům technických služeb, kteří mají hřbitov na starosti. U některých hrobových míst ale nejsou informace kompletní. Radnice proto žádá občany o pomoc.

„Byli bychom rádi, kdyby lidé, kteří vlastní některý z hrobů nebo vědí o historii lidí, kteří tam jsou pochovaní, tyto informace na webu zkontrolovali a případně doplnili na technický službách,“ řekla místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Po rozkliknutí jednotlivých hrobů či zadání čísla hrobu se zobrazí veškeré informace, které se k němu vztahují a je možné je dle zákona zveřejnit. Jde například o jména lidí, včetně jejich data narození a úmrtí, jejichž ostatky byly do hrobu uloženy.

Ještě větší význam má pasport ale pro pracovníky technických služeb. „Velmi snadno tak zjistí třeba i to, kdo má místo pronajaté, odkdy a dokdy je smlouva uzavřená, zda je zaplacený nájem za hrobové místo,“ upřesnila místostarostka s tím, že tyto informace nejsou veřejně dostupné. Slouží pouze pro snadnou orientaci TS Vizovic.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 19. 12. 2018