Radnice rekonstruuje dům pro děti z domovů i matky v tísni

Typ: Zprávy z radnice | ostatní
Radnice rekonstruuje dům pro děti z domovů i matky v tísni 1Město Vizovice opravuje bytový dům, kde jsou i byty pro matky v tísni a děti z dětských domovů.

Budova v městské památkové zóně na ulici Zlínská je z poloviny 19. století a byla již v havarijním stavu. Celkové náklady rekonstrukce činí 3,33 milionu korun, z toho 1,08 radnice získala z dotací IROP – snížení energetické náročnosti, zbytek hradí město ze svého rozpočtu.

„Stavbaři budovu, včetně půdy zateplují, vyměňují netěsnící okna, sanují vlhké zdivo. To vše za plného provozu. Všechny byty jsou obsazené, nájemníci se tak musí obrnit trpělivostí. Odměnou jim bude daleko komfortnější bydlení,“ uvedla starostka Vizovic Silvie Dolanská. Hotovo by mělo být na začátku prosince.

V třípodlažním objektu a jednopodlažní přístavbě je celkem pět bytových jednotek, pět bytů pro matky v tísni se společnou kuchyňkou a sociálním zařízením, pro děti, které po dovršení plnoletosti odchází z dětských domovů, jsou v domě tři pokoje a sociální zařízení.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková
Tel.: 731132162