Kalendář akcí ve městě

Ochrana obyvatel

Povodňový plán města
Povodňový plán ORP Vizovice
Limnigraf - Razov
Meteorologický radar
Dopravní informace

Pokud máte ve svém prohlížeči zapnutou aplikaci ADblock tak se  obsah tohoto bloku nezobrazí.

Hledáte práci?

Nabídka práce v okolí

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Radnice rekonstruuje dům pro děti z domovů i matky v tísni

Typ: Zprávy z radnice | ostatní
Radnice rekonstruuje dům pro děti z domovů i matky v tísni 1Město Vizovice opravuje bytový dům, kde jsou i byty pro matky v tísni a děti z dětských domovů.

Budova v městské památkové zóně na ulici Zlínská je z poloviny 19. století a byla již v havarijním stavu. Celkové náklady rekonstrukce činí 3,33 milionu korun, z toho 1,08 radnice získala z dotací IROP – snížení energetické náročnosti, zbytek hradí město ze svého rozpočtu.

„Stavbaři budovu, včetně půdy zateplují, vyměňují netěsnící okna, sanují vlhké zdivo. To vše za plného provozu. Všechny byty jsou obsazené, nájemníci se tak musí obrnit trpělivostí. Odměnou jim bude daleko komfortnější bydlení,“ uvedla starostka Vizovic Silvie Dolanská. Hotovo by mělo být na začátku prosince.

V třípodlažním objektu a jednopodlažní přístavbě je celkem pět bytových jednotek, pět bytů pro matky v tísni se společnou kuchyňkou a sociálním zařízením, pro děti, které po dovršení plnoletosti odchází z dětských domovů, jsou v domě tři pokoje a sociální zařízení.


Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková
PR manažer města Vizovice
Tel.: 731132162


Vytvořeno: 24. 9. 2018
Poslední aktualizace: 24. 9. 2018 12:22
Autor: Jiří Žůrek DiS.