Sedmdesát let stará zídka u kostela dostala nový kabát

Typ: Zprávy z radnice
Nový stavKamenná zídka z poloviny minulého století před farou římskokatolické církve ve Vizovicích dostala původní podobu.

Podepsal se na ní zub času, několik kamenů se ztratilo, část začala vypadávat. Díky odbornému zásahu kameníka získá původní světlý vzhled – všechny kameny postupně očistil a vrátil na svá místa. Zároveň se na zídku položily nové horní desky. Investice přišla na 233.000 korun.

„Chtěli jsme zachovat původní podobu kamenné zídky. Odborné stanovisko jsme ale samozřejmě nechali na kameníkovi. A ten posoudil, že rekonstrukce zachovávající původní vzhled je naprosto dostačující, stejně jako absence klasických základů“ řekla místostarostka Alena Hanáková.

V budoucnu chce radnice ještě nechat opravit a zpevnit zídku na ulici Slušovská, v zatáčce za pomníkem připomínajícím letce Jaroslava Halu. Tato rekonstrukce vyjdou městskou kasu na desítky tisíc korun.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 6. 6. 2018