Technické služby Vizovice připravují pasportizaci hřbitova

Typ: Technické služby města | ostatní
Technické služby Vizovice připravují pasportizaci hřbitova 1Přehlednější a hlavně komfortnější, a to jak pro nájemce hrobových míst, tak především pro pracovníky Technických služeb Vizovice, které místní hřbitov spravují. To jsou hlavní přínosy připravovaného pasportu pohřebiště ve městě.

Už v červnu se na nových webových stránkách technických služeb www.tsmvizovice.cz objeví grafické zobrazení hrobových míst. Po rozkliknutí jednotlivých hrobů/čísel se zobrazí veškeré informace, které se k danému místu vztahují.

„Pro pracovníky technických služeb to rozhodně bude znamenat zefektivnění a usnadnění práce. ‚Jedním kliknutím‘ zjistí například, kdo je v daném místě pohřbený, kdo má místo pronajaté, odkdy - dokdy je smlouva uzavřená, zda je zaplacený nájem za hrobové místo. Jednoduše všechny údaje, které se k danému místu vážou,“ přiblížila místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Pasport hřbitova bude mít ale i výhody pro občany, nájemce hrobových míst. Ti z pohodlí svého domova snadno zjistí třeba údaje o tom, kde jsou čí ostatky uloženy. „A možná to nájemce bude i motivovat k doplnění údajů o hrobovém místě, které nemají technické služby k dispozici,“ podotkla Alena Hanáková. Zároveň doplnila, že veřejné budou jen ty údaje, které usnadní orientaci lidí na hřbitově, zbytek bude sloužit jen pro zpřehlednění pohřebiště pracovníkům Technických služeb Vizovice.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 9. 5. 2018