V příštím volebním období bude ve Vizovicích opět 17 zastupitelů

Typ: Zprávy z radnice | ostatní
V příštím volebním období bude ve Vizovicích opět 17 zastupitelů 1V říjnových volbách do obecního zastupitelstva ve Vizovicích lidé budou volit 17 zástupců politických stran. Je to stejný počet jako před čtyřmi lety. Ve středu se tímto bodem zabývali vizovičtí zastupitelé na svém pravidelném zasedání.

„Zákon o obcích určuje, kolik členů má zastupitelstvo, vzhledem k počtu obyvatel města, mít. Pro obce či města ve velikosti Vizovic se tento počet pohybuje od jedenácti do pětadvaceti. Sedmnáct zástupců politických stran se v minulosti ukázal pro Vizovice adekvátní. Proto se zastupitelé rozhodli, že ani v dalším volebním období toto číslo měnit nebudou,“ uvedla starostka Vizovic Silvie Dolanská.

Zajímavostí je, že v prvním volebním období po revoluci v roce 1989 Vizovice měly 21 zastupitelů a rada města tak byla sedmičlenná (nyní má členů pět). „Podle vzpomínek pamětníků pro jednání rady to byla výhoda. Pro samotné zastupitelstvo se ale počet jednadvaceti členů ukázal jako nadbytečný, a proto už v následujícím volebním období se jejich počet snížil na sedmnáct,“ poznamenala místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Volby do obecního zastupitelstva se uskuteční 5. a 6. října 2018.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 22. 6. 2018