Typ: ostatní
Ve městě přibyly nádoby na kovový odpad. Radnice plánuje i rozšíření odpadových hnízd. 1Sedmnáct kontejnerů na drobný kovový odpad nově doplnily stávající hnízda na tříděný odpad ve Vizovicích. Od června by se ve městě měly navíc objevit i další kontejnery na papír, plast a sklo. Radnice si od toho slibuje úsporu nákladů za svoz a likvidaci odpadu.

Za svoz a likvidaci odpadu radnice ročně zaplatí přes 4,087 milionu korun. Na poplatcích za odpad přitom vybere přibližně 2,531 milionu korun a od firem za tříděný odpad získá ještě navíc necelých 629.000 korun. Zbytek peněz město hradí ze svého rozpočtu.

„Pracovníci technických služeb zjistili při namátkových kontrolách, že v nádobách se směsným komunálním odpadem je nemalé množství kovových předmětů. Za vytříděný drobný kovový odpad město může získat peníze do svého rozpočtu. A především jeho tříděním budeme ještě víc šetřit životní prostředí,“ uvedla starostka Vizovic Silvie Dolanská.

Za šedé umělohmotné nádoby o objemu 240 litrů radnice zaplatila 33.517 Kč. Občané do nich mohou umisťovat prázdné plechovky od potravin či nápojů a ostatní drobné kovové předměty z domácností. Nepatří do nich například obaly od deodorantů ve spreji, motorových olejů, benzínu, barev a dalších chemických či nebezpečných látek.

Kromě toho radnice plánuje rozšíření hnízd na tříděný odpad ve městě. Od června by se kontejnery na sklo, papír a plast měly nově objevit v dalších minimálně třech lokalitách. „V současné době vytipováváme místa, kde žluté, zelené a modré nádoby umístíme,“ doplnila starostka. Tyto kontejnery získá město od společnosti EKO-KOM zdarma.

Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 13. 4. 2018