Ve Vizovicích se začne opravovat víc než kilometr chodníků

Typ: Zprávy z radnice
Palackého - stávající stavV letních měsících se v různých částech Vizovic začne opravovat dohromady přes jeden kilometr chodníků. Investice přijde na téměř čtyři miliony korun.

Stavbaři se zároveň pustí i do budování nového povrchu na silnici Příčná. Práce začnou v červnu a 110 metrů vozovky vyjde městský rozpočet na 1,05 milionu korun. Všechny rekonstrukce počítají s použitím takových materiálů, které zadrží vodu v krajině; hotovo bude do konce prázdnin.

„S ohledem na stále větší sucho, je důležité investovat do takových technologií, které zadrží vodu v krajině. Proto se snažíme prosazovat povrchy, které jsou propustné, voda po deštích po nich bezhlavě nesteče, ale vrátí se zpět do země,“ vysvětlila místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Už za pár dnů stavbaři začnou opravovat 48 metrů chodníku před Čokoládovnou a 28 metrů chodníků před místním papírnictvím. Tato investice přijde na 530.000 korun. Rekonstrukce se dočkají i chodníky na sídlišti Růžová. Tam dojde k výměně povrchu v celkové délce 441 metrů, zrekonstruuje se i malé hřiště, součástí stavby jsou i zpevněné plochy pro kontejnery. Na tyto práce radnice uvolní 3,4 milionu korun.

„Co se komunikace Příčná týká, lidé po její opravě volají už léta. V současné době tam je jen zpevněný povrch, který je samozřejmě, obzvlášť při deštích, nevyhovující,“ poznamenala místostarostka.

V budoucnu město ještě hodlá řešit třeba i ulici Štěpskou, kde jsou chodníky rovněž ve velmi špatném stavu. Zároveň intenzivně pracuje na vybudování trasy pro pěší podél frekventované silnice Partyzánská. Přípravné práce ale brzdí složité majetkové vztahy. „Pokud se nám tyto podaří ještě letos vyřešit, chodník by se tam začal stavět hned příští rok,“ dodala Alena Hanáková.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 6. 6. 2018