Vizovice dokončily opravy hasičské zbrojnice. Teď investují do techniky

Typ: ostatní
Vizovice dokončily opravy hasičské zbrojnice. Teď investují do techniky 1Vizovičtí dobrovolní hasiči budou moci zase víc pomáhat především u dopravních nehod.

Na konci loňského roku získali bezúplatně od HZS Zlínského kraje vyprošťovací zařízení. Aby ho ale mohli k událostem vozit a využívat, potřebují přestavbu zásahové cisterny. Náklady ve výši 140.000 korun radnice uhradí ze svého rozpočtu. Současně v této cisterně hasiči nechají udělat i generální servis čerpadla Ziegler.

Investice do hasičské techniky tak navazuje na nedávno dokončenou modernizaci prostor zbrojnice. V jejích garážích stavbaři vybudovali sprchový kout i prostor pro umývání například dýchací techniky či bot po zásazích. „Sprchový kout ani prostor pro umývání vybavení tam nebyly a hasičům to chybělo,“ uvedl Jiří Žůrek z krizového řízení města s tím, že hasiči se museli sprchovat až doma. Přitom po zásazích se na zbrojnici převlékali do čistého oblečení. Použité vybavení zase čistili jen hadicí před budovou zbrojnice nebo v sušárně hadic.

Modernizace se dočkaly i místnosti pro školení hasičů, zasedání krizového štábu či povodňové komise. Zejména v zimních měsících tyto prostory navíc slouží jako zázemí pro mladou generaci hasičů. Stavbaři upravili i rozvody vody, elektřiny a plynu, vytvořili úložné prostory, vestavěli novou kuchyňskou linku. Do zasedací místnosti radnice nakoupila nové multifunkční skládací stoly a židle. Tyto investice důležité pro chod zbrojnice a komfort hasičů přišly na 181.150 korun.

V budoucnu by hasiči ještě rádi nechali vyměnit stávající čelní dvoukřídlá výjezdová vrata za modernější a pro rychlé výjezdy k zásahům daleko komfortnější vrata automatická.

Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 9. 3. 2018