Vizovice se zapojily do akce Ukliďme Česko

Typ: ostatní
Vizovice se zapojily do akce Ukliďme Česko 1Po dvou letech se Vizovice opět zapojily do celorepublikové akce Ukliďme Česko.

Zatímco v celé zemi byl hlavní úklidový den vyhlášen na sobotu 7. dubna, ve Vizovicích se dobrovolníci mohou do této akce zapojit od 10. dubna do 24. dubna. Speciální kontejnery spolu s pytli na odpad pracovníci technických služeb rozmístili na osm míst ve městě.

„Aby pytlů bylo dostatek, lidé si je mohou vyzvednout v pracovní dny i v technických službách nebo na podatelně města. V sobotu pak ve sběrném dvoře,“ poznamenala místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Už teď jasné, že se do akce zapojí nejen spolky ve městě, ale i soukromé osoby. „Třeba dobrovolníci ze sídliště Janova hora se hlásili ještě před začátkem sběru. Za což jsme samozřejmě velmi rádi. Jaro je tady. Láká k vycházkám v přírodě i k posezení v trávě. Je dobré vědět, že se díky těmto lidem třeba sníží riziko pořezání se o střepy odhozených lahví a nebudeme se brodit záplavou igelitových sáčků,“ dodala místostarostka.

Vizovice se do akce zapojily již předloni. Tehdy dobrovolníci sesbírali přes 57 tun odpadu. Víc než polovinu tohoto objemu tvořila černá skládka na konci ulice Krňovská, kterou vlastními prostředky i silami odstranil Pavel Kamenčák z Bratřejova. Odpadem tehdy naplnil čtyři velkokapacitní kontejnery města.

Přesný seznam stanovišť kontejnerů, včetně toho, co do nich nepatří, i rad, co si vzít se sebou na sběr odpadu či jak se zachovat v případě nálezu nebezpečného „pokladu“, lidé najdou na webových stránkách města.

Gabriela Netopilová Sluštíková

Vytvořeno: 13. 4. 2018