Vizovice

Požár autobusu v Jasenné

Požár autobusu v Jasenné 1

U Jasenné hořel autobus přepravující seniory do lázní, náhradní dopravu zajistili hasiči.

V neděli 5.6.2016 v 11.17 hod. byl ohlášen požár autobusu v obci Jasenná.

Požární poplach byl vyhlášen dobrovolným jednotkám SDH Jasenná a Vizovice a na místo také vyjely jednotky HZS Vsetín a HZS Zlín. Při příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že hoří v motorovém prostoru autobusu, který převážel seniory na lázeňský pobyt do Luhačovic. Na místě již zasahovala JSDH Jasenná s jedním vodním C proudem. Jednotka SDH Vizovice provedla očištění komunikace od uniklých provozních kapalin, odpojení baterií a zabezpečení vozidla proti pohybu, dále pomáhala řídit provoz hlídce PČR.

V průběhu hasebního zásahu se udělalo nevolno řidiči autobusu z pravděpodobně z důvodu intoxikace kouřem, proto byl následně odvezen rychlou záchrannou službou na další vyšetření.

Současně s hasebním zásahem jednotek probíhalo i zabezpečení převážených pasažérů autobusu. Na místo dorazil evakuační autobus HZS Zlínského kraje, který převezl seniory do jejich hotelu v Luhačovicích.

JSDH Vizovice

HZS ZK - http://www.hzscr.cz/clanek/seniory-odvezl-do-lazni-autobus-profesionalnich-hasicu.aspx

Přehled výjezdů JSDH Vizovice v roce 2016

! prehled vyjezdu - popis.pdf