Vizovice

Prověřovací cvičení hasičů v MŠ Vizovice

Dne 13. 6. 2018 v 9.50 hod. byl vyhlášen poplach jednotce SDH Vizovice k výjezdu na požár v horní budově MŠ Vizovice. Takto začalo prověřovací cvičení městských hasičů, které nařídil provést Petr Smilek, velitel jednotky. Cvičení se neúčastnily ostatní složky integrovaného záchranného systému.

Námět cvičení byl konzultován s Mgr. Ivanou Petrů, ředitelkou MŠ Vizovice, která si chtěla prověřit evakuační postupy i čas nutný k evakuaci 148 dětí a veškerého personálu z budov školky do shromažďovacího prostoru. Evakuace Evakuace osob proběhla do 6 minut od zjištění požáru v horní budově MŠ Vizovice. Hasiči po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že v objektu se ještě nachází jeden žák a učitelka. Prioritou bylo tak jejich nalezení a případné ošetření. Statečný žák, který se cvičení zúčastnil jako figurant, si mimo adrenalinový zážitek odnesl také malý hasičský dárek.

Po vyhodnocení cvičení byla vyzkoušena funkčnost nejbližšího podzemního hydrantu. Současně si členové jednotky prošli veškeré prostory školky, aby měli přehled v případě ostrého výjezdu do tohoto objetku.

Děkujeme MŠ Vizovice za možnost cvičit v jejich prostorech a těšíme se na další spolupráci.

Jiří Žůrek, DiS.
JSDH Vizovice