Virtuální prohlídka města

Interaktivní mapa

Fotbalový klub SK Vizovice

Aktuální tabulka

Koncem r. 2004 se zrodil ve Vizovicích nový fotbalový klub, nesoucí název SK VIZOVICE. Jeho vznik je spojen s datem 4. listopadu 2004.

Ustanovení souviselo s pádem vizovické kopané z župního přeboru, až do základní soutěže. Z tohoto důvodu ukončili na čas fotbalovou kariéru hráči jako: Mareček, Kudrnáč, Mojžíš, Hába, Rychlík atd. Také proto byl ustanoven výkonný výbor SK Vizovice a začala práce na znovuobnovení fotbalu na úrovni, na kterou byla fotbalová veřejnost našeho města zvyklá.

Zakládající členové výboru: Pert Fusek – předseda , Jan Hába – jednatel, Martin Jaroněk , Ing. Jaroslav Kulhanek, Ladislav Holý, Jaroslav Kudrnáč

Dále s oddílem SK spolupracovali: Mgr Jiří Červinka, František Hába, ing. Bohumil Štencl, Ladislav Jurečka, Zdeněk Řepa st., Karel Ševčík, Karel Špaňhel, Svatopluk Cholasta, Alois Řěpa a další.

Výbor předložil záměr o sportovním vyžití mládeže se zaměřením na fotbal a lehkou atletiku. Aby měl projekt pevný řád a strukturu, předpokládal klub SK vznik sportovní třídy při ZŠ Vizovice. Toto se však nepodařilo prosadit. Podporu pro svou činnost našel výbor SK u rady a zastupitelů našeho města.

První ročník fotbalových soutěží začal pro klub SK Vizovice sezonou 2005 – 2006. V okresních soutěžích bojovaly oddíly přípravky pod vedením trenéra Mazocha a žáků, které měl na starosti trenér Jurečka. Dva oddíly mužů ( někteří hráči se k fotbalu vrátili) musely začínat od základní třídy. Trenérem byl J. Hába. Družstvo mužů A postoupilo do vyšší soutěže, neztratilo ani bod a při skóre 154 : 14 zvítězilo ve své třídě.

V další sezóně 2006 – 2007 muži postup zopakovali. Byli první ve třetí třídě skupiny B, pod vedením trenéra Vybírala. V tomto ročníku vstoupili do soutěže také dorostenci a dokázali vykopat postup do okresního přeboru s trenérem Kudrnáčem. Žáci pokračovali v soutěži s trenérem Machovským a přípravka s trenérem Mazochem.

Příjměte tento článek, jako letmé ohlédnutí, za několika málo roky fungování oddílu SK VIZOVICE. Všem mužstvům přejeme, do nového ročníku 2007-2008 , co nejlepší umístnění v soutěžích a co nejméně zraněných hráčů.