Interaktivní mapa

Obsah

SK - Doubravy 3:2 po penaltách

Typ: Sport
SK - Doubravy 3:2 po penaltách  1Domácí utkání přineslo 2 body po penaltovém vítězství.

SK - Doubravy 3:2 po penaltách (0:0)

Sestava SK: Hrachový - Hruzík, Mudrák, Kundera Jakub, Žažo (K) - Kojetínský, Mikeska, Švancara, Pšenčík Jakub - Fusek, Pšenčík Pepa, střídali: Kovář, Závěšický, Jurygáček, Světlík

Branky SK: 51´ Fusek, 66´ Kojetínský

V 10. kole soutěže přijeli na naše hřiště fotbalisté z Doubrav. Slunečné říjnové odpoledne poskytovalo ideální podmínky k uskutečnění mistrovského zápasu, kterému přihlíželo přibližně 130 diváků. Píšťalky se chopil soudce Salih Hasukič. Domácí se museli vyrovnat s absencí kanonýra Hlavy, univerzála Michala Pšenčíka a především kapitána Lukáše Kundery, jeho zkušenost však v sestavě nahradil neméně ostřílený útočník, jenž se nemalou měrou podílel na úspěších SK v prvních letech po založení, Marek Švancara. Kapitánskou pásku dnes navlékl poctivec a srdcař Kuba "Dumi" Žažo. Začátek zápasu nastolil trend celého utkání, hosté se snažili o kombinaci a domácí hrozili z brejků. Jeden z nich potáhl po pravé straně Kojetínský, který střílenou přihrávkou do vápna vybídl Pepu Pšenčíka, ale střela se nevešla mezi tři tyče. Na druhé straně ohrozila domácího brankáře Hrachového prudká střela pod břevno z přímého kopu, se kterou si však bravurně poradil. Jinak první půle nabídla spíše boj a nepřesnosti u obou mužstev a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Ve druhém poločase začaly padat góly a to především zásluhou Fuska. Ten se v 51. minutě dostal za půlí k odraženému balónu, prchnul s ním obráncům a ve vápně se prosadil tvrdou střelou do šibenice. Za 15 minut po zahraném autovém vhazování vystřelil opět Fusek, brankář hostů jeho pokus neudržel a agilní Kojetínský si našel dorážku - 2:0. Domácí v tu chvíli nabrali jasný kurz ke třem bodům, avšak hosté naši plavbu ukončili během 5 minut, kdy se dvakrát prosadili po nabídnutých příležitostech. Naděje na celé vítězství svitla ještě v 85. minutě, kdy se po akci Mikesky a Jurygáčka objevil v zakončení z penaltového puntíku Pepa Pšenčík, ale brankář hostů výborně zakročil a dorážka Kuby Pšenčíka skončila na tyči. Utkání tak stejně jako v minulém kole dospělo k penaltovému rozuzlení. V něm nás k vítězství dovedl třemi zneškodněnými penaltami Hrachový (jeho neproměněný pokus z první série zde nebudu zmiňovat) a rozhodující naši penaltu proměnil stylově muž s kapitánskou páskou na ruce - Kuba "Dumi" Žažo!

Vytvořeno: 7. 10. 2018
Poslední aktualizace: 7. 10. 2018 22:30
Autor: SK Vizovice