Dětská dopravní policie

Dětská dopravní policie 1

Ve Vizovicích pracovala dětská dopravní policie.

Žáci Základní školy Vizovice se osmnáctého června 2021 stali příslušníky „Dětské dopravní policie“.
S příslušníky PČR utvořili hlídku na stanovišti u silnice I/49 ve směru od Zlína do Vizovic a kontrolovali řidiče. Zaměřili se na dodržování jízdy bez alkoholu, technický stav vozidel, používání bezpečnostních pásů a předepsaného osvětlení a správnosti dokladů pro řízení vozidla. Hlídka během dopoledne zastavila přes 50 vozidel, nebyla uložena žádná pokuta, naopak řidiči od školáků dostali na památku reflexní prvky nebo nealkoholický nápoj. Na akci se podílelo, mimo žáků základní školy a příslušníků PČR, město Vizovice, které celou akci zorganizovalo, zakoupilo nealkoholické nápoje pro řidiče a oděv pro malé policisty (trička, kšiltovky), dále společnost STK Vizovice a autoškola Jiří Odstrčilík (zakoupení nealkoholických nápojů pro řidiče) a také Ministerstvo dopravy prostřednictvím Krajského koordinátora Zlínského kraje, které pro tuto akci věnovalo reflexní prvky.

Dopravně preventivní akce je zajímavá jak pro děti, tak pro řidiče. Účast dětí v hlídce se dá považovat za jedinečnou zkušenost, při níž děti poznávají, jaké povinnosti mají řidiči motorových vozidel, jak vypadá práce příslušníků PČR a současně si tuto práci samy vyzkouší.

foto 1foto 2foto 3foto 4

Datum vložení: 22. 6. 2021 14:32