Dotace na vybavení pro hasiče z rozpočtu Zlínského kraje

Dotace na vybavení pro hasiče z rozpočtu Zlínského kraje 1

Jednotka SDH Vizovice uspěla se svou žádostí o dotaci na věcné zásahové vybavení z programu RP12-22 Zlínského kraje pro rok 2022.

V rámci uvedené dotace tak mohlo být pro jednotku vizovských hasičů nakoupeno zásahové vybavení v podobě přenosného elektrického kalového čerpadla, 4 ks ručních svítilen, přenosného záchranného žebříku a sady prostředků pro hašení lesních požárů. Součástí sady je batoh na prostředky, 2x kombinovaná proudnice D s nastavitelným průtokem, 4x zásahová hadice D25 s hliníkovou spojkou, rozdělovač C-DCD, přechod C/D, vazák na hadice, kombinovaný ženijní nástroj.

Na nákup zásahových věcných prostředků získalo Město Vizovice finanční dotaci ve výši 108.000,- Kč (70%) od Zlínského kraje, zbylé náklady byly uhrazeny z rozpočtu zřizovatele. Město Vizovice tímto děkuje Zlínskému kraji za poskytnutou finanční dotaci v roce 2022 pro činnost JSDH Vizovice.

Jiří Žůrek
JSDH Vizovice