První etapa oprav výtluků proběhla, další závady na komunikacích můžete hlásit

V průběhu května proběhla I. etapa každoročních oprav výtluků na vizovických místních komunikacích. Pokud je však ve vašem okolí ještě nějaké místo, kde je v povrchu silnice díra, která by potřebovala opravit, či je někde propadlá kanálová vpusť, můžete tyto závady nahlásit Technickým službám.

V květnu probíhá první etapa oprav výtluků, které každoročně vznikají v zimním období. Ne vždy se ale podaří všechna poškozená místa objevit a silnice uvést do náležitého stavu. Proto vizovické Technické služby (TS) plánují druhou etapu těchto prací. „Některá poškozená místa v bočních ulicích naši pracovníci neobjevili, jiná byla například skryta pod zaparkovanými auty. Proto žádáme občany, aby nás na ně upozornili, a my zajistíme nápravu,“ uvedl ředitel TS Jan Jordán s tím, že Vizovjané mohou TS upozornit i na místa, kde jsou propadlé kanálové vpusti.  Oznámit to mohou v průběhu června a července na e-mailové adrese tsmv@volny.cz nebo prostřednictvím sekce Hlášení závad na webu TS www.tsmvizovice.cz.

Při nahlášení místa závady na komunikaci je nutné kromě názvu ulice uvést i číslo popisné, v jehož blízkosti se výtluk nachází.

Opravy místních komunikací provádí externí firma tzv. tryskovou metodou na základě objednávky TS.

Ředitel Jordán dále upozornil, že opraveny budou pouze závady na komunikacích, které patří městu. „Komunikace v ulicích Zlínská, Říčanská, Partyzánská a Chrastěšovská spravuje Ředitelství silnic a dálnic případně Správa a údržba silnic Zlínsko,“ doplnil ředitel TS.

„Žádáme naše občany o součinnost a nahlášení závad na komunikacích v okolí jejich místa bydliště. Ve Vizovicích je spousta ulic a uliček, a ne vždy se podaří pracovníkům Technických služeb všechny zkontrolovat,“ vyzvala ke spolupráci i starostka města Silvie Dolanská.

Jiří Žůrek

projektový manažer