Vizovice

Revitalizace centra Vizovic

Revitalizace centra Vizovic 1

Demolice zchátralé kotelny a tržnice a vybudování parkoviště s klidovou zónou. Tento projektu je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

V červenci 2015 byly zahájeny práce v rámci investiční akce „Revitalizace centra Vizovic“. Cílem projektu bylo zvýšení kvality života obyvatel a spádových obcí prostřednictvím revitalizace části centra města. Nejprve došlo k demolici budovy zchátralé kotelny a tržnice v centru města a následně probíhala úprava prostoru – výstavba parkoviště s 49 parkovacími místy, z toho tři stání mají parametry pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace, jedno stání bude využíváno pro cyklisty, kde bude umístěn stojan na kola. Vymezená byla také klidová zóna, kde mohou občané využít rozmístěné lavičky k posezení a trávení volných chvil.

Projekt usiluje o zlepšení dostupnosti centra a jeho služeb. Odstranění brownfieldu staré kotelny v centru a přebudování uvolněného prostoru zvýší atraktivitu města pro obyvatele Vizovic i okolních obcí. Na projekt je poskytována finanční podpora z Evropské unie.

revitalizace

Datum vložení: 30. 11. 2015 14:12