Adventní benefiční stánek pro Oliverka

Mezi stánky tradičních adventních trhů byl letos jeden speciální - benefiční.

V sobotu 9. prosince proběhly ve vizovickém Kulturním centru a jeho okolí tradiční adventní trhy. V rámci nich byl letos zaměstnanci Městského úřadu Vizovice otevřen prodejní benefiční stánek s vlastnoručně vyrobenými produkty, mezi kterými byly svícny, cukroví, vánoční ozdoby, plátěné tašky, marmelády, adventní věnce, korálkové náramky nebo dokonce bio seno.

V průběhu sobotního dne se u stánku vystřídalo celkem šest zaměstnanců úřadu, včetně starostky Silvie Dolanské, místostarosty Davida Mazůrka a tajemnice městského úřadu Jany Fúsikové. Sami zaměstnanci pak nejen že produkty vyráběli a prodávali, ale také v hojné míře do sbírky přispívali jejich nákupem.

Největší úspěch slavily produkty ke konzumaci, tedy koláčky  perníčky, marmelády, makronky či slaný karamel. Ty byly velmi rychle beznadějně vyprodány.

Celkem se z prodeje vybralo krásných 21 511 Kč. Celá tato částka bude vložena na transparentní účet a bude použita na rehabilitační proces osmiletého Oliverka Pechala, který po narození prodělal dětskou mozkovou obrnu a s jejími následky se do dnes vypořádává.

Všem dárcům za Město Vizovice i rodinu Pechalovu srdečně děkujeme!

foto: Petr Jaroň

Datum vložení: 12. 12. 2023 12:18