Vizovice

Město poprvé vyhlásí dotační program pro poskytovatele sociálních služeb

Město poprvé vyhlásí dotační program pro poskytovatele sociálních služeb 1

Vizovická radnice poprvé ve své novodobé historii vyhlásí dotační program pro poskytovatele sociálních služeb na území města, případně mimo toto území ale pro občany Vizovic.

Doteď je také podporovala, ale pouze na základě jednotlivých žádostí a aktuálního stavu rozpočtu. Letos poprvé tak dostala tato aktivita radnice jasná pravidla pro všechny. V roce 2020 mezi ně rozdělí 700.000 korun.

„Pečovat o občany chce město v každém jejich věku, v každé jejich situaci. A sociální služby jsou nezbytnou součástí zdravého chodu a rozvoje Vizovic. Důležité je i zachovat soulad se systémem vícezdrojového financování sociálních služeb na území Zlínského kraje,“ uvedla místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Při rozhodování o poskytnutí dotace bude radnice zjišťovat třeba i to, zda je žadatel bezúhonný a nemá vůči městu dluh. Žádosti je možné podávat od 30. ledna do 16. března 2020.

Datum vložení: 29. 1. 2020 13:54
Datum poslední aktualizace: 29. 1. 2020 13:56