Město Vizovice
Masarykovo nám. 1007
763 12 VIZOVICE
tel.: 577 599 111
fax: 577 599 160
email: podatelna@vizovice.eu
IČ: 00284653
DIČ: CZ00284653
Datová schránka: wwybt2j
Na sídlišti Janova hora vyroste pumptrackové hřiště
Uzavřený, uměle vytvořený okruh určený hlavně pro jízdu na kole, který je možné projíždět bez šlapání. Díky asfaltovému povrchu a celé řadě uměle vytvořených vlnek a klopených zatáček na něm lze jezdit třeba i na koloběžce, skateboardu či in-line bruslích. Na své si přijdou i nejmenší uživatelé na odrážedlech. To je stručný popis pumprackového hřiště, které vyroste na sídlišti Janova hora nad novým víceúčelovým hřištěm.
Investice přijde na zhruba 1.600.000 Kč a město na ni získalo padesátiprocentní dotaci z programu MMR – Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury v cestovním ruchu.
„Už několik let se ve Vizovicích snažíme zlepšovat kvalitu sportovišť pro všechny věkové kategorie. Věřím, že pumprackové hřiště si své uživatele najde velmi rychle stejně jako v jiných obcích, kde už jej mají. Navíc se účelně využije lokalita, která teď zeje prázdnotou,“ řekla starostka Silvie Dolanská. V místě byly původně dirtové hliněné skoky na kolo, které ale už dlouhodobě nesloužily svému účelu. Teď je terén nahrubo vyrovnaný.
Investici, která se stane výborným prostředkem pro zábavu lidí všech věkových kategorií a zároveň poslouží ke zdokonalení technických i jízdních dovedností na kole, schválili vizovičtí zastupitelé.
Podle zpracovaného projektu bude mít dráha téměř 170 metrů, sedm klopených zatáček a 21 vln a realizace bude dokončena ještě v letošním roce.
Datum poslední aktualizace: 11. 8. 2020 14:12