Vizovice

Nová výstava přiblíží historické okamžiky ve Vizovicích za uplynulých 100 let

Nová výstava přiblíží historické okamžiky ve Vizovicích za uplynulých 100 let 1

Vizovická radnice otevře výstavu, která nabídne úryvky z historie města za uplynulých sto let. Přehlídka archivních dokumentů a fotografií je jakýmsi ohlédnutím za 100. výročím vzniku Československa, které si země připomínala v loňském roce. Vernisáž se uskuteční v pátek 3. května v 15:30 ve foyer domu kultury.

„Historické materiály, které lidé uvidí na bannerech, se vztahují k letům 1918 až 1978. Vychází z těch, které do roku 1976 zpracovával bývalý kronikář města Gustav Imrýšek a část z těchto materiálů pozdější kronikář František Ševčík. Zásadní okamžiky v životě občanů města Vizovice v uplynulých stech letech existence samostatného státu naleznou návštěvníci výstavy v Historickém zpravodaji, který bude volně k dispozici. Jde o jakousi časovou osu událostí ve Vizovicích od vzniku republiky v roce 1918 do roku 2018,“ řekla jedna z autorek výstavy, místostarostka města Alena Hanáková. Součástí výstavy bude i ukázka vybraných tuzemských platidel od roku 1918, včetně popisu vývoje Československé koruny, která si v letošním roce připomíná 100. výročí svého vzniku.

Po ukončení vernisáže se v 17:00 uskuteční slavnostní kladení věnců k památníkům obětí Druhé světové války ve městě.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková

Datum vložení: 30. 4. 2019 10:51