Vánoční benefiční akce Městského úřadu Vizovice

výrobky

Zaměstnanci Městského úřadu se rozhodli v rámci adventních trhů 9. prosince 2023 od 9.00 do 14.00 v Kulturním centru ve Vizovicích otevřít benefiční prodejní stánek s vlastnoručně vyrobenými produkty. Veškerý výtěžek z této akce bude věnován na podporu Olivera Pechala, který prodělal mozkovou obrnu.

Příběh Olivera Pechala

Oliver byl tři dny zdravé miminko. Po novorozeneckém screeningu byly lékaři objeveny komplikace a místo odchodu propuštění domů tak musel být převezen do Dětské nemocnice v Brně, kde strávil 44 dní. Zde byla Oliverovi diagnostikována těžká forma hemofilie typu A, následkem které začal krvácet do mozku. Tento stav nebyl lékaři odhalen včas a Oliver jeho následkem prodělal dětskou mozkovou obrnu. Oliver musel být uveden do umělého spánku a jeho rodičům bylo tehdy sděleno, že jejich syn bude těžce fyzicky nebo mentálně postižený.

V současné době je Oliverovi osm let. Mluví, rozumí, chápe a chodí, i když při větší zátěži s obtížemi. Pohyb v cizím prostředí mu navíc znesnadňuje centrální oční vada a čas od času se přihlásí také epilepsie.

Rodina s ním pravidelně dojíždí na rehabilitace. Oliverek navštěvuje hodiny logopedie a terapeutické aktivity včetně plavání, výtvarných lekcí či protahovacích masáží.

V září 2023 začal navštěvovat Praktickou školu ve Slavičíně. V říjnu mu byl diagnostikován autismus, což je další diagnóza, se kterou se rodina smiřuje a učí se s ní žít. Oliverkův stav má podle lékařů velký potenciál pro zlepšení. Celá rodina tak ve svém úsilí neúnavně pokračuje dál.

Náklady na rehabilitační proces malého Oliverka nejsou nízké, proto se zaměstnanci Městského úřadu rozhodli rodinu podpořit formou benefiční akce. Výtěžek z prodeje bude věnován přímo na terapeutické a rehabilitační aktivity, nikoli na náklady s nimi spojené (například doprava, ubytování atd.).

Do sbírky se můžete zapojit zakoupením výrobků zaměstnanců Městského úřadu ve stánku, který bude otevřen v rámci adventních trhů. Přispět ale můžete také prostřednictvím QR kódu fixní částkou 100 Kč nebo libovolnou částkou na transparentní účet 2401389212/2010.

Za veškerou podporu děkují zaměstnanci Městského úřadu a rodina Pechalova.

qr

Datum vložení: 29. 11. 2023 11:14