Vizovice

Vizovice v březnu vyvěsí tibetskou vlajku

Vizovice v březnu vyvěsí tibetskou vlajku 1

Tibetská vlajka zavlaje opět po roce na vizovické radnici. Město se tak připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet a veřejně podpoří 61. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci, při kterém 10. března 1959 zemřelo přes 80.000 Tibeťanů. Další statisíce zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo kvůli hladomoru.

Mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let minulého století v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu této provincie. Jejím cílem je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města. Loni to už bylo 817 obcí, měst, městských částí a krajů. Vlajku vyvěšuje i řada škol, různé organizace i mnoho občanů České republiky.

Datum vložení: 3. 3. 2020 7:39
Datum poslední aktualizace: 3. 3. 2020 7:42