Vizovice

Základní škola Vizovice má novou polytechnickou učebnu

Základní škola Vizovice má novou polytechnickou učebnu 1

Žáci druhého stupně vizovické základní školy mají nově k dispozici polytechnickou učebnu. Ta má zvýšit zájem školáků o technické obory, podstatně zlepšit práci s informačními a digitálními technologiemi a rozvíjet klíčové kompetence v technických a řemeslných oblastech.

Investice přišla na téměř 919.000 korun bez DPH, 95 % částky škola získala z Integrovaného regionálního operačního programu, pět procent město.

„Nová učebna dává žákům možnost, v rámci mimoškolní činnosti, zvyšovat své kompetence v daných oborech a předmětech. Z povinně volitelných předmětů jde o předmět robotika. Škola tak získala adekvátní materiální zázemí, a to i pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami,“ řekla ředitelka ZŠ Vizovice Radmila Koncerová.

Kromě dílenských ponků, židlí a skříní, škola zakoupila i nezbytné digitální technologie – tablety, videodataprojektor, interaktivní tabuli, 3D tiskárnu, 3D skener a robotické soupravy. Co se nářadí týká, tak pro žáky jsou k dispozici nůžky na plech, kleště, pilky, pilníky i kladívka; pro vyučující pak stojanová vrtačka, soustruh na dřevo, hoblovka s protahem, pásová i kotoučová pila či talířová bruska.

Datum vložení: 31. 3. 2020 11:26
Datum poslední aktualizace: 31. 3. 2020 11:51