Menu
Město Vizovice
Město Vizovice

Rekonstrukce elektroinstalace v dolní budově MŠ

Stávající elektroinstalace dolní budovy MŠ nevyhovovala požadavkům platných ČSN a energetické úspornosti a ani požadavkům provozu MŠ. Kritický stav byl i v bytové jednotce v 1. PP objektu. Z tohoto důvodu se přistoupilo k rekonstrukci elektroinstalace, v podobě výměny vnitřních rozvodů pro osvětlení, zásuvky a ostatní el. spotřebiče, včetně výměny podružných rozvaděčů v budově.

Součástí rekonstrukce byla také výměna slaboproudových rozvodů, kterými jsou strukturovaná kabeláž, telefonní rozvody, domácí telefon, kamerový systém, elektronická zabezpečovací signalizace, lokální detekce požáru.

Prvním krokem při opravě byla demontáž stávajících prvků a vedení, které buď překážely v nové instalaci anebo narušovaly vzhled prostorů budovy MŠ. Nová elektroinstalace je ve většině prostor uložena pod omítkou, pouze částečně v podhledu a v pevných PVC trubkách. Osvětlení je řešeno tak aby splňovalo požadavky dle normy ČSN EN 12464-1. Nouzové osvětlení splňuje požadavky dle normy ČSN EN 1838. Spínání osvětlovacích soustav je provedeno u vstupů do místností a to manuálním spínáním obsluhou. Všechny ovladače osvětlení jsou instalovány ve výšce 120 cm nad úrovní podlahy. Spínače jsou sdružovány do vícenásobných rámečků. V hernách je řízení svítidel pomocí DALI spínačů s regulátorem. Nové osvětlení vnitřních prostor je realizováno LED svítidly přisazenými na strop. Intenzita osvětlení je 100-500lx podle typu místnosti. Nouzová svítidla s autonomností 1 hod. jsou připojena na samostatný světelný obvod.

Rekonstrukci elektroinstalace provedla odborná firma Kamil Vaculčík z Lidečka v termínu od 15. 6. do 14. 8. 2020 a město za ni zaplatilo 1.740.000 Kč.

Datum vložení: 8. 12. 2020 12:48
Datum poslední aktualizace: 8. 12. 2020 12:52
Autor: Jiří Žůrek 2