Menu
Město Vizovice
Město Vizovice

Herní prvky na sídlišti Štěpská

Na konci srpna 2023 byly na sídliště Štěpská nainstalovány nové herní prvky pro děti. Sestava se skládá z lanové pyramidy, vahadlové houpačky, trampolíny a věžové sestavy.

Herní prvky jsou celokovové.

Lanová pyramida je doporučena pro děti od 3 do 15 let. Lanové pyramidy podporují především rozvoj zdatnosti a síly, schopnost řešit motorické činnosti a zároveň dítě stimulují k podání výkonu. Jednotlivé prvky slouží nejen k zábavě, ale rozvíjí u dětí kondiční a koordinační schopnosti, a také prostorovou orientaci.

Vahadlová houpačka je doporučena pro děti od 2 do 10 let.

Trampolíny jsou konstruovány jako zařízení dětských hřišť, které díky svým pružným vlastnostem mají za cíl umožnit uživatelům skákat bez pomoci jiného uživatele. Obvykle skákací zařízení nefungují jako klasické trampolíny, neboť neumožňují vysoké skoky nebo nepodporují akrobatické skoky, které mohou vést k vážným zraněním.

Věžová sestava Universal je doporučena pro děti od 3 (v.p. 1,5m) do 15 let. Herní prvky rozvíjí v dítěti motorické dovednosti, jako jsou šplh, skluz, lezení, slézání, vylézání. Dochází u dětí k rozvoji síly, volného úsilí a také ke kázni a ohleduplnosti ke druhým. Rozvíjí rychlost, zdatnost a obratnost, vytváří kladný vztah k pohybu. Jako dopadová plocha byla použita deska Grass.

Herní prvky jsou certifikované, dodala je firma Bonita Group Service s.r.o. a město za ně zaplatilo 500.000 Kč.

Datum vložení: 5. 2. 2024 12:17
Datum poslední aktualizace: 12. 2. 2024 13:53
Autor: Mgr. Anna Kořenková